Urlop all inclusive – czy naprawdę to się opłaci?

Pragniemy spędzić arkadyjskie wczasy nie martwiąc się o wyżywienie? Wybór all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Jednakże czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Niżej odnajdziecie wiadomości na temat tego, kiedy tak właściwie należałoby zdecydować się na takie rozstrzygnięcie. 

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw podczas wyjazdu na zagraniczne ferie. Propozycja ta zakłada, że posiłki lub napoje znajdują się w cenie pobytu w danym miejscu. Przybywając do hotelu otrzymujemy wyjątkowe oznaczenie, które daje nam możliwość korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W szerokiej ofercie all inclusive znajdują się na ogół trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do poszczególnych posiłków oraz napitków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość podawanych dań. 

Mnóstwo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym położeniu jesteśmy w stanie posiadać dostęp do posiłków cały czas, w innym jedynie przez kilka godzin. Jakość oraz rodzaj jedzenia także może znacznie się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się zatem czy opcja all inclusive z pewnością będzie solidnym rozwiązaniem, szczególnie, że tego rodzaju wycieczka ma prawo być znacznie droższa od tej, która nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Wiele również zależy od indywidualnych upodobań. 

Kto korzysta z all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania oraz zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy pamiętać, że opcja all inclusive ogranicza trochę skonstruowany przez nas czas. W większości wypadków posiłki wystawiane są o rzeczowych porach oraz jeżeli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakieś dania. Prócz tego nie każdy hotel proponuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Skutkiem tego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – o brzasku zawsze będziemy w hotelu. 

Jeżeli tudzież planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź po prostu hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive ma okazję faktycznie się sprawdzić. Niejednokrotnie bywa też tak, że opcja all inclusive jest bardziej opłacalna niż kupowanie jedzenia ,,na mieście”, szczególnie jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive często jest również dostępna na pobliskiej plaży. To odpowiednie rozwiązanie dla osób, które spędzają urlop wypoczywając w pobliżu hotelu. 

Negatywy oraz atuty all inclusive

Jedną z bazowych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia i napojów – przeważnie nieograniczony. Koszty wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy niepokoić się o organizowanie i kupowanie jedzenia w okolicznych sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeśli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. 

Negatywem opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz powiązane z doborem danych potraw. Menu nie zawsze musi sprostać stworzonym przez nas prognozowaniom. Możliwa jest kiepska jakość pożywienia i napojów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *